
28 жовтня учні 7-Б класу СЗШ № 3 разом з класним керівником Пархоменко І.А. поринули в мандрівку в загадкове середньовіччя з усіма його атрибутами: суворими фортечними мурами, казкової краси палацами, королівськими залами і таємничими привидами
Учні відвідали три могутні замки Львівщини – Олеський, Підгорецький та Золочівський – які з давніх-давен творили оборонне кільце, захищаючи Львів від вторгнення ворога.
Важко уявити скільки таємниць ховають стіни першого Олеського замку –– справжньої середньовічної твердині. Упродовж віків він неодноразово змінював свій вигляд через численні руйнування ворогом та відбудови новими власниками. Замок був і залишається родинним гніздом польських королів, зокрема Яна ІІІ Собеського. Замок познайомив з легендами про велике кохання, з найбільшою в Східній Європі збірки середньовічних портретів та дерев’яних скульптур, а також реальні історії про кохання і страждання мешканців та власників замку, з привидами, які є його охоронцями вдень і вночі.
Подолавши невелику відстань ми потрапили до «Галицького Версалю» – Підгорецького замку. Будучи в свій час одним з найкращих палацових комплексів Європи, замок і досі вражає своєю граціозністю та величчю. Стіни його пам’ятають не війни і битви, а лише бали, пишні прийоми, стукіт коліс карет і феєрверки. Цікавим була історія про привид «білої панни» замурованої в стінах замку, котрий досі блукає залами твердині, повідає свою печальну історію…
Завершальним акордом нашої подорожі було відвідання замку неймовірної краси в Золочеві, унікальним доповненням якого є Китайський палац. За свою багатолітню історію замок виконував найрізноманітніші функції: був і королівською резиденцією, і панською садибою, і навчальним закладом, і навіть в’язницею. По-особливому цікавою є відреставрованй інтер’єр, ліпнина, унікальні старовинні меблі, каміни та перші в Європі середньовічні… туалети, а також колекція предметів культури та мистецтва східних держав – Індії, Китаю та Японії. А ще ця місцевість оточена легендами про лицарській орден тамлієрів, що залишили свій слід у таємничих каменях, вкритих різьбленим таємним написом. Розшифровка цього напису залишається найбільшою загадкою Золочівського замку.









