
Омріяна поїздка та довгоочікуване сходження на Говерлу…

23 вересня група учнів батьків та вчителів загальним складом 55 осіб здійснила сходження на Говерлу (2061 м).

Майже всі учасники екскурсії здійснювали сходження вперше. На щастя, погода, досвідчені інструктори, гарний настрій сприяли пізнавальній, цікавій мандрівці.

Траса в обидва боки на всіх маршрутах була доволі людною, що свідчить про улюблений українцями та гостями туристичний маршрут.

Сходження тривало понад три години. На географічній вершині України група дружно з усіма присутніми розгорнули національний прапор та полотно з гербом рідного Трускавця і урочисто виконали гімн нашої держави та привітали з міжнародним днем туризму.

Всесвітній день туризму був спланований UNWTO у вересні 1979 року, а вперше відзначався у 1980-му.

В Україні День туризму було встановлено 1998 року указом Президента на підтримку ініціативи Державного комітету України з туризму. Відзначати його вирішили разом зі Всесвітнім днем туризму, тобто 27 вересня кожного року.
Тож і наша мандрівка стала символічною напередодні цього дня.

За безпеку, дотримання правил, таймінг відповідали досвідчені екскурсоводи-інструктори готельного комплексу Трускавець 365, пан Роман Шманьків та пан Юрій Щигель. Упродовж дня вони фахово ділилися досвідом туристів та захопливо розповідали про таємниці Карпатських гір.

Діти та дорослі дізналися цікаві факти про гори і побачили шість гір-велетнів Чорногірського хребта: гору Говерлу, гору Бребенескул, гору Піп Іван Чорногірський, гору Петрос, гору Гутин Томнатик, гору Ребру. Кожна вершина – це унікальне місце сили, де живуть легенди, де причаїлася наша історія.

Стомлені та щасливі, заряджені особливою енергією гір всі учасники мандрівки безпечно повернулися додому.

Сподіваємося, ця екскурсія надихне учасників освітнього процесу, а особливо учнів, до пізнання історії рідного краю, стане початком глибшого пізнання українських Карпат, де можна відпочити душею та почерпнути енергію та натхнення.

Плануємо наступні поїздки в гори, адже мальовничих гірських місцин в Україні є чимала кількість.

Хронологію мандрівки дивіться у фото-, відеоматеріалах цього допису.